Prázdny gestačný vak - je tam ešte šanca?

Zodpovedané
16. nov 2022

Dobrý deň,

dnes som mala prvú kontrolu a mala by som byť 7+1 no dr videla len prázdny vačok s veľkosťou 4×5 mm.

Prosím vás, je tam ešte nejaká nádej, že sa bábätko ukáže a bude všetko v poriadku?

Pár dní pred MS (24 DC) som mala slabšie pozitívny tehotensky test, takže už by malo byt vidieť aj bábätko alebo je tam nádej?

Cykly mávam 30 - 34. Pripájam aj správu z gyn.

Ďakujem veľmi pekne.

Dobrý deň,

ak by týždeň presne zodpovedal, tak by tam mal byť vidieť plod aj s akciou srdiečka.

Ak by však bola ovulácia posunutá, tak to tak nemusí byť.

Určite je potrebné absolvovať ultrazvukovú kontrolu podľa plánu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach vyhľadajte gynekológa skôr.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník