Prečo ma bolí prsník?

Zodpovedané
18. aug 2021

Dobrý deň,

už cca 5 dní ma bolí ľavý prsník. Nie je to nejaká neskutočná bolesť, ale bolí. Som cca v strede cyklu. Podľa kalendára by som mala mať dnes ovuláciu, no včera som si robila ovulačný test a bol negatívny (snažíme sa o bábätko).

Prsník ma bolí z vonkajšej strany väčšinou a to vtedy, keď si ľahnem na bok, alebo pri kúpaní ako zdvihnem ruku. Prehmatávala som, vyzerá byť v poriadku.

O niekoľko dní som objednaná k doktorke.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

kľudne môže byť, že ste si len natiahli prsné svaly.

Pokiaľ by to neprechádzalo, informujte o tom svoju doktorku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník