Prečo mám boľavé prsia?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

mám 36 rokov, 2 deti a v novembri počas menzesu som mala Covid. Po skončení menzesu asi 8. deň cyklu som začala mať prsia boľavé ako mávam pred menzesom. Trvalo to 3 týždne a nepomohol ani čaj z alchemilky. Prešlo to až počas dalšej menštruácie. Celý mesiac to bolo ok, bolesť prišla ako bežne, dokonca neskôr ako zvyčajne. Teda až 2 dni pred menzesom. Ale zase mám prsia citlivé a bolestivé na dotyk. Necítim v nich a ani nevidím žiadnu zmenu.

K doktorovi pôjdem až s výsledkom z USG.

Môže to súvisieť s Covidom alebo nejakou hormonálnou nerovnováhou?

Menštruáciu mám pravidelnú. PMS mávam aj 2 týždne pred menzesom.

Ďakujem

Dobrý deň,

ženy udávajú poruchy cyklu po prekonaní covidu 2 - 3 mesiace. Mohlo by to súvisieť s prekonaným covidom, aj keď som sa s konkrétne Vami udanými ťažkosťami ešte nestretla.

Absolvujte ultrazvukové vyšetrenie podľa plánu.

Skúsiť zatiaľ môžete užívanie Agnucastonu alebo Gynex kvapiek.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník