Rozhádzaný cyklus a bolesti vo vaječníkoch

lenuska2604
26. sep 2011

ahojte dievčatá.. som tu nová a potrebovala by som poradiť. S manželom sa snažíme o bábätko asi piaty mesiac. Vždy som mávala pravidelnú menštruáciu, no v posledných 2-3 mesiacoch to mám úplne rozhádzané. Minulý mesiac mi prišla o týždeň skôr a dokonca mávam špinenie pred a po menštruácii a tento mesiac dokonca aj v strede cyklu 15. den. Navyše ma asi týždeň pred menštruáciu strašne picahlo raz v jednom, raz v druhom vaječníku a trvalo to aj cez menzes (ktorý som mala tento mesiac tiež iný - zvyčajne mávam 5 dní, no teraz až sedem dní a z toho len dva dni normálne krvácanie a ostatné dni len také špinenie) a pár dní po ňom.. predtým som to vôbec nemávala.. viete mi niekto poradiť čo to môže znamenať? ďakujem krásne za každú radu

syslica
26. sep 2011

@lenuska2604 Lenka, tu ti ozaj zodpovedne poradí len tvoj gynekológ ... bez dôkladného vyšetrenia sa ťažko tipujú diagnózy ... a ozaj sa chceš nechať diagnostikovať kopou laikov tu na koníku? Nuž tak mne to, čisto laicky podľa symptómov vyzerá na cystu/cysty, ale je to len odhad. Skoč k doktorovi, prajem skoré vyriešenie problému a otehotnenie. 😉

lenuska2604
autor
26. sep 2011

@syslica jasne, ze to budem riesit aj s doktorom, len som chcela vediet ci nahodou nema niekto s niecim podobnym skusenost.. ale aj tak dakujem za odpoved.. dufam, ze sa to coskoro vyriesi bez nejakych vaznejsich problemov.. dakujem este raz a ak by este niekto mal skusenost s niecim podobnym, prosim sem s nou 🙂 .. dufam, ze coskoro budu zo vsetkych snazivych zeniciek stastne a zdrave tehulky 🙂 taaaatko silno nam drzim palceky 😉

dolce251
27. sep 2011

@lenuska2604 ahoj, ja mam podobny problem ako ty, ale u mna to vzniklo asi tym, ze som prisla o babatko. Dovtedy som mavala ukazkovy cyklus. Minuly rok som v auguste som potratila v 9tt tehotenstva, po vycisteni mi nabehol cyklus v poriadku, ale od januara to mam tiez riadne rozhadzane. Spinim pred menzesom, potom krvacam 2-3 dni, potom zase spinim. Obcas sa mi stane ze spinim aj pocas cyklu po pohlavnom styku. Kedze chceme babatko, navstevujem pravidelne lekara. Vsetko je to zapríčinené hormónmi. V tvojom prípade môže za to aj psychika. Psychika a stresy neskutocne ovplyvnuju hormony. Ale lekar mi dal na upravu cyklu duphaston, brala som to polroka a velmi mi nepomohol, teraz mi ho vymenil za utrogestan, este len som ho zacala brat, tak uvidime, ci zaberie.

adka_pajerska
27. sep 2011

Ahoj zienky. chcem sa Vas opytat viete mi niektora poradit s injekciou na vyvolanie ms?

anlady
27. sep 2011

@adka_pajerska ja mám skúsenosti, pýtaj sa 😉

lenuska2604
autor
27. sep 2011

@dolce251 to mi je velmi luto s tym potratom.. ☹ ja som uz bola tiez u lekara, zobral mi krv kvoli testom na stitnu zlazu a chlamidie, ale vobec ma nepozrel.. o tyzden budu vysledky, tak uvidim..ten menzes mame teda dost podobny, presne aj ja zvyknem spinit v strede cyklu a vsimla som si, ze to moze byt aj po pohlavnom styku (tak na druhy den alebo o dva dni).. viem, ze psychika moze ovplyvnit hladinu hormonov, ale ja mam psychiku v pohode, teda aspon myslim 😒 nemam narocnu pracu ani ziadne stresy.. len stale na to myslim ako sa nedari.. a to je vraj zle.. ale nie je to lahke len tak na to nemysliet.. ☹
a pises, ze duphaston ani po polroku nepomohol? mne ho tiez tento mesiac doktor predpisal, ale este som ho nezacala brat.. velmi som chcela, aby sa to podarilo prirodnou cestou.. je to predsa len hormonalna liecba a ja som skor za tu alternativnu.. ak tato nezaberie, az potom sa pustim do liekov ak to bude potrebne.. ved este mesiac pockam a uvidim.. tak ti velmi drzim palce aby sa to uz podarilo.. a samozrejme aj vsetkym nam nedockavym 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre