Prečo mám bolesti v oblasti pupka a maternice?

Zodpovedané
1. sep 2021

Dobrý deň,

menzes som mala 3.8. 2021 a teraz som mala dostať 28.8.2021. Nedostala som ho. Robila som si test a vyšli mi dve paličky. Mám však strašné bolesti na dotyk v oblasti pupka a maternice.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

maternica môže reagovať na tehotenstvo aj kŕčmi či bolesťami ako pri menzese. Ideálne je nastoliť kľudový režim, prípadne užívajte Magnézium. Samozrejme keby sa bolesti zintenzívnili, vyhľadajte lekársku pomoc bezodkladne.

Čo sa týka bolestí pri pupku ťažko povedať, priamo s tehotenstvom to pravdepodobne nesúvisí. Môže ísť o meteorizmus a zastavené vetry napríklad.

Bez vyšetrenia ťažko povedať. Kontaktujte preto svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník