Prečo mám citlivé steny pri vaginálnom otvore aj 2,5 roka po pôrode?

Zodpovedané
15. nov 2021

Dobrý deň,

som 2,5 roka po pôrode a mám stále pocit, že steny pri vaginálnom otvore mám citlivé. Niekedy ma to po pohlavnom styku štípe a pichá. Je to nepríjemné. Veľmi mi to pripomína bolesti, keď som bola po pôrode a mala tam stehy.

Existuje nejaký krém alebo sprej čím by som si to mohla ošetrovať?

Pri sexe ma to nebolí, ale potom to cítim. Resp. to cítim po potrebe, keď sa utieram a dráždim to.

O aký problém ide a čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a zistí prípadnú príčinu ťažkostí.

Pokiaľ bude všetko v poriadku, skúste Cicatridina vaginálne čapíky v kombinácii s masťou, ktorú si aplikujete lokálne. Preparáty sú na báze kyseliny hyalurónovej. Doporučujem užívanie dlhodobo.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník