Prečo mám krčok maternice úplne vľavo?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

skúšala som si nahmatať krčok kvôli možnému tehotenstvu. Mám ho úplne na ľavej strane. Predtým som ho mala vždy v strede.

Čo to mohlo spôsobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skutočne nerozumiem z akého dôvodu ste sa snažili si nahmatať krčok. Určite to neopakujte. Pokiaľ ste tehotná, tak si môžete zbytočne ublížiť a krvácať.

“Vybočený krčok” by mohol byť napríklad z dôvodu možného tehotenstva. Vtedy strana maternice, kde sa uhniezdilo plodové vajce rastie prirodzene viac a jej ťahom “vybočil” krčok.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník