Prečo mám po menzese hnedý ťahavý hlien?

Zodpovedané
15. feb 2022

Dobrý deň,

v decembri som bola na prerušenie tehotenstva v 17. týždni. Môj lekár na kontrolnom sone po prerušení nepozeral, že či je všetko ok. Prvý menzes mi prišiel hneď po mesiaci.

Teraz som mala druhý menzes, ktorý meškal 2 dni a trval 6 dní. Od včera mám hnedý ťahavý hlien.

Cytologické vyšetrenie mi bude robiť až v apríli. Bolesti mimo menzesu nemávam žiadne a ani podbruško ma nebolí.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie som si istá, ale asi ste sa pomýlili. Uviedli ste, že “lekár na kontrolnom sone po prerušení nepozeral či je všetko ok.”
Pokiaľ to tak skutočne je, absolvujete kontrolné vyšetrenie čím skôr.

Čo sa týka hnedého hlienu, bez vyšetrenia ťažko povedať. Pravdepodobne o nič nejde. Odsledujte si to a pokiaľ by bolo špinenie dlhodobé, prípadne sa zopakovalo v ďalšom cykle, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa, ktorý vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník