Prečo mám po potrate inú menštruáciu?

Zodpovedané
9. nov 2021

Dobrý deň,

v auguste som mala spontánny potrat a odvtedy mi už 3x prišla menštruácia. Menštruáciu mám inú ako som predtým mávala, silnejšiu so zrazeninou. Ale pravidelnú.

Na hematológii som bola v októbri, brali mi krv. Volala som na výsledky a pani sestrička mi dala termín na tento mesiac. Doplnila, že niečo našli.

Čo to môže byť?

Ovplyvní to ďalšie tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčinou opakovaných spontánnych potratov môže byť aj hematologické ochorenie. Je ich veľa. Výsledky sa dozviete pri návšteve hematológa, ktorý nastaví potrebnú liečbu s ohľadom na plánovanú graviditu.

Menzes môže byť po potrate iný. Pokiaľ bolo na vyšetrení u gynekológa všetko v poriadku, tak sa neobávajte.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník