Prečo mám problémy pri zavádzaní tampónu 3 mesiace po pôrode?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

som 3 mesiace po pôrode a počas menštruácie som si skúšala zaviesť tampón. Mala som pocit ako keby tam nechcel držať. Vystrkuje sa von.

Je to len dočasné?

Budem musieť používať iba vložky?

Na kontrole po šestonedelí bolo všetko v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

anatómia sa po pôrode trochu pomenila. Nález som však nevidela, preto sa jednoznačne vyjadriť nemôžem.

Skúste si ho najbližšie zaviesť hlbšie. Prípadne vyhľadajte gynekológa a informujte ho o Vašom probléme.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník