Prečo mám veľmi citlivý prsník?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

som 2,5 mesiaca po pôrode. Dcérku dojčím, ale mlieka nemám veľa. Preto ju aj dokrmujem UM. Od pôrodu mám viac mlieka v ľavom prsníku, z neho aj dcéra radšej pije. Avšak prikladám ju na obidva.

Posledné dni mám pravý prsník veľmi citlivý. Bolí ma a takmer sa ho nemôžem dotknúť. Bolí ma aj pri chôdzi a aj v pokoji. Nie je červený, ani teplý, ani tvrdý. Už dva dni mám zvýšenú teplotu okolo 38°C, ktorá po Paralene klesne. Mlieko v boľavom prsníku je slané.

Čím si môžem pomôcť?

Skúšala som teplé obklady, masáž, kapustný list, odsať mlieko a nič nepomohlo.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a zváži odber kultivácie z materského mlieka. V prípade potrebe navrhne potrebnú liečbu.

Bez vyšetrenia sa Vám bohužiaľ neviem bližšie vyjadriť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník