Som v 5. týždni tehotenstva a trápia ma opakované zápaly prsnika

3. aug 2020

co vam pomohlo? v 5tom tyzdni dietata som mala na lavom. riesila paralenom kapustne listy citrovital teraz v 8mon tyzdni mam pravy prsnik. dali ni antibio sumamed. prisatie som riesila s laktacnou. dojcim na poziadanie ale oslabuje ma to mat zapal. prosim rady a skusenosti

andreatytler
3. aug 2020

Mas to preto lebo sa ti upchaju mliekovody? Ak ano, musis to riesit hned ako sa stane a uvolnit to, nechakat kym to prejde do zpalu.
Odsavaj ak mas odsavacku - aj ked ti odsavacka neodsaje vsetko mlieko, je dobre odstranit mlieko z okolia upchaniny.
Kojit - babatko najlepsie odsaje mlieko z prsnika. Ak si predstavis ze prsnik je cifernik a ty mas hrcu s upchaninou na cislici 5, daj si babatko na prsnik tak aby mal bradu na cislici 5 a nos na cislici 11. Najviac mlieka sa odsaje z mieste kde ma dietatko bradu.
Ak ani kojenie neodstrani mlieko, poziadaj muza nech to vysaje.
Posledna moznost je poziadat laktacnu konzultantku nech ti s tym pomoze...
kojenim ale odsavanim:
Cvic s prsnikom gymnastiku - zober prsnik do ruky a kruz s nim alebo ho dvihaj hore dole alebo doprava,dolava... pomalicky a v pohode... po pat minutach ti hrca trochu zmakne a bude sa lahsie mlieko odsavat.
Umy si bradavku - daj si do stamrlika vodu a priloz na bradavku a nechaj ju macat aspon minutu. Potom ju vysuchaj mokrou handrickou.. toto odstrani mrtve bunky, ktore mozu upchat mliekovod.
Ja som mala upchaty mliekovod velakrat a 1x to preslo do zapalu, bolelo to jak das a musela to uvolnovat laktacna konzultantka... potom som si uz davala na to velke bacha.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre