Prečo mám zvláštny menzes?

Zodpovedané
19. feb 2022

Dobrý deň,

posledné mesiace mám zvláštny menzes. Prvé tri dni normálne, potom dva dni ani kvapka. Ďalšie zhruba 3 dni silné špinenie. Predtým roky normálne cca 5 - 6 dni a postupné zoslabovanie. Teraz sa to zmenilo.

Prečo nastala zmena?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčina bude pravdepodobne hormonálna. Nemusí to znamenať žiadnu patológiu. Väčšinou sa to spontánne samé upraví. Hormonálny systém je okrem iného ovplyvňovaný aj vonkajším prostredím (stres, nadmerná fyzická záťaž, choroba).

V prípade pretrvávania ťažkostí aj po odstránení vplyvov vonkajšieho prostredia, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa. Ten Vás vyšetrí a vylúči objektívnu príčinu ťažkostí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník