Prečo mávam extrémne vykyvy a migrénu počas menštruácie?

Zodpovedané
21. sep 2021

Dobrý deň,

druhým pôrodom mi zmizli menštruačné bolesti, lenže prišlo niečo horšie. Počas ovulácie a týždeň pred menzesom je mi zle. Veľmi mávam závraty, točí sa mi hlava, je mi na zvracanie, cítim sa ako opitá. Nie som schopná pracovať - mám prácu, na ktorú sa musím plne sústrediť. Menštruačná krv nie je v tekutej forme, ale ako keby hlienovitá.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je potrebné vylúčiť tehotenstvo. Pokiaľ tehotná nie ste, príčinou budú hormonálne zmeny v rámci cyklu a tzv. predmenštruačný syndróm.

Ideálne bude, ak vyhľadáte gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a na základe výsledkov stanový diagnózu a doporučí adekvátnu terapiu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník