Prečo mávam počas menštruácie zrazeniny krvi?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

mám 30 rokov a za sebou dva pôrody. Pri menštruácii mávam ako keby zrazeninu krvi. Ide o hustú krv. Nie je to veľké, ale je toho dosť. A aj ma bolí v podbrušku.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem silného menštruačného krvácania je potrebné si všímať, či chodí menštruácia pravidelne a predovšetkým jej trvanie. Je bežné, že ženy napríklad prvé dva dni krvácajú silnejšie a nasledovné slabšie. Tiež záleží koľko vložiek v rámci cyklu miniete.

Pokiaľ ste dva krát rodili a napríklad udávané "zrazeniny" odchádzajú predovšetkým pri toalete a nie neustále, je možné, že sa Vám krv v pošve iba hromadí a tým, že tam určitý čas zostáva, zráža sa a nevyteká hneď.

Najlepšie bude ak navštívite ambulantného gynekológa, ktorý na základe anamnézy, ale tiež ultrazvukového nálezu zhodnotí, či nejde napríklad o organickú príčinu krvácania - polyp dutiny maternice. Môže však ísť aj o hormonálnu poruchu.
Pretože pokiaľ je krvácanie silné a dlhotrvajúce, jej výsledkom môže byť Vaša chudokrvnosť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník