Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo mávam výtok so silným zápachom?

Zodpovedané
14. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Cyklus mám pravidelný 28 dňový. Menzes trvá 6 dní a potom ešte dva - tri dni slabulinko špiním. Počas týchto dvoch - troch dní mám ružovkastý alebo bledulinko hnedý výtok, ktorý zapácha. Je to veľmi nepríjemné. Cítiť ako keby staršiu krv, alebo také niečo. Po týchto dňoch, je všetko ok.

Prečo výtok tak páchne?

Som 6 mesiacov po tretej sekcii. Ale súvis s tým nebude, lebo sa mi to začalo diať už pred tehotenstvom, tak 4 cykly pred otehotnením.

Počas sekcie som podstúpila sterilizáciu. Celý cyklus má bolí ľavý vaječník. Niekedy je to veľmi silná bolesť. Počas ovulácie ešte zosilnie.

Môže to mať súvis práve s týmto zákrokom?

Ďakujem

Dobrý deň,

so sterilizáciou zapáchajúci výtok určite nesúvisí. Bolo by vhodné v tom období navštíviť gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a odoberie kultivácie. Pokiaľ budú výsledky v poriadku, netreba sa obávať. Treba iba zvýšiť hygienické návyky.

Čo sa týka bolestí v ľavom podbrušku, absolvovali ste tretiu sekciu pred 6 mesiacmi. Hojenie tkanív je veľmi individuálna vec, niekomu trvá až jeden rok kým sa celkom zotaví. Ďalšia vec je, že Vám už tretíkrát preťali tie isté vrstvy tkaniva v podbruší, hojenie je pre telo stále obtiažnejšie. Dajte tomu teda iba čas.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.


Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník