Prečo nemôžem otehotnieť?

Zodpovedané
14. okt 2022

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme o bábätko už 9 mesiacov a stále sa nám nedarí.

Mám sa báť, že môže byť vo mne alebo v ňom nejaký problém?

Môže byť príčina aj očkovanie proti Covidu 19, alebo že som pribrala 10kg?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

neplodnosť sa očkovaniu proti Covid-19 nepripisuje ako vedľajší účinok.

Prírastok na váhe naopak môže spôsobiť problémy s otehotnením, kedy žena neovuluje pravidelne alebo vôbec.

Ako pár, ktorý má problém s plodnosťou považujeme ten, ktorému sa nedarí otehotnieť 1 rok a viac. Bežne zdravý pár počne v priebehu roka pri pravidelnom pohlavnom styku 2-3x týždenne v rámci celého cyklu.

Samozrejme, vyšetrením u gynekológa chybu neurobíte aj skôr.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník