Prečo popri teliesku už tretí cyklus krvácam?

Zodpovedané
29. dec 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Na zastavenie mimomenštručného krvácania pri hormonálnom teliesku Jaydess som užívala liek Norethisteron v minimálnej dávke a to 1/2 tabletky 2xdenne. A to na základe liečby od môjho gynekológa. V deň nasadenia liečby mi musel doktor teliesko napraviť, nakolko bolo mierne posunuté do krčka maternice.

Norethisteron som mala užívať do 14.12, následne som mala dostať menštruáciu a dúfať, že predošlé krvácanie mimo cyklus, ktoré mi robilo problém sa zastaví. Po dobratí som mala normálne menštruovať a medzi sviatkami prísť na kontrolu. No nastala taká situácia, že krvácať som začala už 10.12, pričom lieky som si dávala pravidelne a naďalej do toho 14.12 a krvácam odvtedy až do dnešného dňa.

Vo štvrtok mám prísť na kontrolu.

Aký problém mohol nastať, keď už 3. cyklus krvácam pri teliesku ďalej aj po menštruácii?

Teliesko Jaydess mám zavedené od mája tohto roka a každý mesiac som mala pravidelnú 4 - 5 dňovú menštruáciu. Tá bola vždy silnejšia ako pred zavedením telieska. V októbri začal tento problém s krvácaním.

Ďakujem

Dobrý deň,

s najväčšou pravdepodobnosťou sa teliesko opäť posunulo nižšie, alebo Vám jednoducho povedané nesadlo.

Uvidíte čo povie ešte Váš gynekológ na kontrole, ale pravdepodobne ho bude treba odstrániť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník