Prečo sa krv na pohlavné ochorenia odoberá až dvakrát?

Zodpovedané
12. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom odberu krvi na pohlavné ochorenia. Prvýkrát som mala na gynekológii reaktivitu na syfilis. Potom mi odobrali krv na dermatovenerológii a poslali do Košíc, kde vyšlo negatívne.Teraz mám ísť na odber znovu.

Prečo?

Dosť ma to ako tehotnú ničí, som z toho vystresovaná. Nemala som sa kde nakaziť, sex počas tehotenstva nemám.

Ďakujem

Dobrý deň,

počas tehotenstva sa sérológia odoberá štandardne 2x - na začiatku a na konci tehotenstva. Ide o bežný postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník