Prečo sa mi zmenila menštruácia a ovulácia po pôrode?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

som skoro 2 roky po cisárskom reze. Čím ďalej, tým je moja menštruácia slabá (predtým 8 dní - prvé 3 dni silné krvácanie, teraz 5 dní a slabé krvácanie od začiatku) a vôbec ma nič nebolí, ani neviem, že menzes mám. Ale pri tom mám dosť intenzívnu a bolestivú ovuláciu s extra produkciou hlienu. Musím si dať normálne hrubšie intimky. Niekedy mám aj také bolesti, že keď si sadnem, tak mám taký pocit v podbrušku, ako keby má niekto kopol. Úplne cítim, kedy mi praskne folikul. Tú intenzívnu bolesť si nedá nevšimnúť. A potom už nič. Všetko je v poriadku. Inak, menštruácia mi chodí pravidelne.

Prečo sa mi takto zmenila menštruácia a ovulácia?

Ďakujem!

Dobrý deň,

zmena cyklu ako takého býva bežná po pôrode. Nie je sa čoho obávať. Ovuláciu s najväčšou pravdepodobnosťou mávate, trvanie a intenzita krvácania podľa popisu je tiež v poriadku a to, že nemáte pri menzes bolesti je len žiadúce.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník