Prečo sa namerané hodnoty skráteného krčka tak líšia?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, minulý týždeň v 30 tt som bola hospitalizovaná s tvrdnutím brucha, VB na špičku prsta, klenby plne a so skráteným krčkom 24 mm, ktorý mi namerala moja gynekologička, 32 mm mi namerali v ten istý deň v nemocnici. Po 4 dňoch liečby pri prepúšťaní mi namerali 30 mm. Tento týždeň som šla na hospitalizáciu znova, pretože sa mi vrátilo tvrdnutie brucha, pri prijímaní krčok nameraný 32 mm a dnes pri prepúšťaní 43 mm.

Prečo sa tak tie hodnoty líšia?

Spýtala som sa lekárky a povedala, že kľudovým režimom sa krčok môže predĺžiť.

Je to pravda?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak pri prvom meraní hlávka výrazne naliehala (klenby plné), tak sa mohla zdať aj bránka kratšia. Zároveň záleží od vyšetrujúceho lekára a chyby merania. Ak vaginálnou sondou príliš tlačí a krčok je mäkký, dôjde k chybnému meraniu.

Myslím si, že sú reálne merania 32-30-32, 43 je chybným meraním.

Dodržujte kľudový režim a doporučenú terapiu.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník