Užívanie magnézia v 36+0 kvôli skrátenému krčku a otváraniu sa

24. júl 2021

V 33+1 som bola hospitalizovana na skrateny krcok a otvorena na spicku prsta 33+4 ma prepustili domov s dobrymi vysledkami dali mi uzivat magnezium 3x1 zajtra zacinam 36+0 kedy ho mam vysadit? Mate skusenosti? 🙂

euka210
24. júl 2021

su nejake odporucania, ale presne neviem...ja by som pockala do 38t

zanetakovacsova
25. júl 2021

Ja viem tak že od 35tt by sa nemalo už užívať nič také.

mikasz
25. júl 2021

Porad sa s lekarom a nie na MK 🙏
ja som uzivala az do porodu, kamoska tiez, dalsia do 38tt., vzdy zalezi od zdrav.stavu a indikacie
Urcite ale nevysadzat pred ukonc.37tt, dovtedy sa babo berie ako predcasne narodene
Drzim palce

lorin29
25. júl 2021

Od ukončeného 36tyzdna by sa už nemal brať 🙂známa teraz porodila a tak jej bolo povedane

sara07
25. júl 2021

treba sa poradit s lekárom
záleží aku má vahu dieta cca
ja som pri prvom brala cely posledny mesiac až do pôrodu ale my sme boli chudší

gvenduska
25. júl 2021

Ja som užívala do konca tehotenstva
Treba sa poradiť s lekárom to je najistejsie

evelyn226
25. júl 2021

Ahoj, ja som pri prvom brala od začiatku magnézium aj železo, bola som na rizikovom. Bolo mi povedané, buď potratim alebo skôr porodím. No ja som prenášala tri dni a pri pôrode som sa pomaly otvárala. Aj na sále keď krpec už tlačil hlavičkou chcel ísť von, som musela čakať skoro dve hodiny kým sa otvorím na úplných 10cm. Museli ma strihať lebo som mala svaly tvrdé, stuhnuté a bolo to nepríjemné. Ľutovala som, že som magnézium nevysadila už skôr. Otvorená som bola na +-3cm, krčok bol nízko od 6-7mesiaca. Už si to dobre nepamätám je to 5 rokov dozadu. Ale viem, že som nadávala na to čo som si nedala poradiť a nevysadila ho už v 36tt. V nemocnici mi dokonca dávku zvýšili na 6 tbl 3x denne, len kvôli kŕčom v nohách (ale na kŕče mi to aj tak nepomohlo lebo som ich v noci mala stále).

Ja ti poradím len takto, urob ako to cítiš ty! Keď ti príde veľa dávať si 3x denne tbl tak si daj menej. Alebo vysad úplne. Ak máš tu možnosť, opýtaj sa aj iného lekára na to, čo si myslí on o tom.
Ja som ale celé tehotenstvo bola doma na PN a materskú som sa prešla tak od domu k domu len (15min cesty z domu k rodičom) lebo som bola hrozne unavená z chodenia a z veľkej váhy, keďže som celý čas len ležala, nikam nemohla chodiť a moje telo malo šok keď som chcela ísť von. Nebolo od začiatku zvyknuté na postupné priberanie a chôdzu, a posledný mesiac zrazu stať na nohách a chodiť zo dňa na deň o 18kg ťažšou váhou nebola sranda. A dva týždne pred termínom mi dr povedala aby som chodila s vyžnejšie a dala si 1-2hod prechádzku aby sa prebudila maternica a telo pripravilo na pôrod. Ako bolo to nemožné!

Druhé tehotenstvo som mala úplne iné a bola som múdrejšia a išla si podla vlastných pocitov ak sa mi niečo nezdalo od dr. A dobre som urobila.

Držím palce

autor
25. júl 2021

@lorin29 a v kolkom tt porodila?

lorin29
25. júl 2021

Strasil ju už od 30 tt že porodí aj bola v nemocnici.. Nasadili jej to magnézium... Potom kazali v tom ukončenom 36tt vysadiť a nakoniec prenášala 2 tyzdne

autor
25. júl 2021

@lorin29 hh aj mna tak strasili v 33tt, ale som ho vysadila od dnes

aknamorka22
25. júl 2021

Ahoj, ja som mala podobnu situaciu a brala som ho az do porodu, ktorý bol v 38 tt 🙂

aknamorka22
25. júl 2021

Ešte dodam, ze porod som mala rýchly. Za 4 hodiny som sa uplne otvorila bez nejakych silnych kontrakcii a za 10 minut tlacenia bol malý von. Magnezium som brala 1-1-2. Určite sa vsak porad so svojim lekarom. My sme boli dohodnutý, ze ak neporodim tak od 38tt ho uz nebudem brat. Islo o to aby som vydrzala do 38tt a dieťa nebolo brane ako predcasne narodene 🙂

danielahamar
25. júl 2021

Až do porodu a rodila som skôr v 38t2d 6tabliet denne

danielahamar
25. júl 2021

@aknamorka22 presne aj ja podobný priebeh😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre