Prečo som mala veľmi krátku meškajúcu menštruáciu?

Zodpovedané
22. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Menštruáciu mávam na 28. deň a vždy je veľmi silná. Trvá väčšinou 6 dni. Posledná menštruácia mi meškala 7 dní a trvala 5 dni. Ale s tým, že prvý deň sa mi spustila veľmi slabá. Druhý deň bola silná a zvyšné tri dni som mala vložku čistú. Teda iba po utretí krv na papieri.

Nie som chorá a neberiem žiadne lieky, ani antikoncepciu. Na preventívnej pred dvomi mesiacmi bolo všetko v poriadku, akurát som mala dutinku 3 mm v maternici.

Čo to mohlo spôsobiť?

Mám navštíviť gynekológa?

Môže sa jednať o tehotenstvo napriek negatívnemu testu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste mali nechránený pohlavný styk, určite je na mieste vylúčenie tehotenstva. Predovšetkým neviem čo presne gynekológ myslel tou dutinkou v maternici a ako Vám to bolo vysvetlené. Mohlo ísť o počínajúce tehotenstvo, ale tiež napríklad iba o neškodné drobné cystické prejasnenie, ktoré by po nasledujúcom menzese viditeľné byť nemalo.
Zopakujte si ešte pre istotu tehotenský test o 2 dni.

Slabý menzes však nemusí hneď znamenať tehotenstvo, či patológiu. Mohlo ísť iba o prechodný stav, ktorý sa už nezopakuje /napríklad vplyvom stresu, nadmernej fyzickej námahy, choroby, alebo tiež očkovania/.

V prípade ťažkostí vyhľadajte svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník