Prečo stále mešká, ak je test negatívny?

Zodpovedané
24. sep 2022

Dobrý deň,

od mojich 13 mi menštruácia stále mešká. Dnes mám 7. deň meškania, mam spravený aj tehotenský test, nuž vyšiel negatívny. Pred niekoľkými mesiacmi som mala zmenšené vaječníky, brala som Progestenelle, Femibion1, Duphaston, (Ovitrelle) ovulačnú injekciu.

Prečo stále mešká?

Ďakujem.

Dobrý deň,

informácie, ktoré ste mi poskytli sú neúplné, v skratke a nález som nevidela, preto sa mi vyjadriť jednoznačne nedá.

Ak menzes “neustále mešká” je možné, že máte iba dlhší cyklus (nie 28 dňový, ale napríklad 35).

Ak je výrazne nepravidelný, je potrebná úprava hormónmi.

Ak sa snažíte otehotnieť, tak sa na vec je potrebné pozrieť komplexne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník