Prečo tento cyklus špiním?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

od 20. dňa cyklu som mala špinenie a ružový výtok až do menštruácie, ktorú som dostala o 3 dni skôr, čo sa mne nestáva, lebo vždy mešká. Bola som aj u gynekologičky, spravila vyšetrenie a povedala, že je všetko v poriadku, žiadna cysta aj sliznica maternice aj maternica je v normálnej veľkosti a ani žiaden zápal. Krv mi nevzala. Menštruáciu mám teraz 6. deň, čo inak trvá max. 5 dní aj to už len špinenie, ale teraz mám ešte stále krv.

O čo by mohlo ísť?

Stalo sa mi to teraz prvý cyklus, keď sme sa začali snažiť o bábätko a nepoužívame ochranu. Antikoncepciu som neužívala.

Ďakujem.

Dobrý deň,

môže ísť o jednorazovú záležitosť, ktorá sa už nezopakuje. Na menštruačný cyklus vplýva okrem iného aj stres, námaha, choroba.

Odsledujte si to.

Druhou možnosťou je, že ste úspešne otehotneli avšak oplodnené vajíčko sa neujalo. Tzv. mikroabort.

Zrealizujte si pre istotu tehotenský test. Ak bude pozitívny, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník