Po vysadení HAK nenabehol cyklus. Čo mám robiť?

adik64
8. apr 2009

Ahojte, neviem, či sa niektorá z vás stretla s podobným problémom, ako mám ja, ale snáď sa nájde niekto, kto mi poradí, prípadne odovzdá svoje skúsenosti 😉
Dlhodobo (vyše 6 rokov) som užívala HAK.Mám problém s naštartovaním menštruačného cyklu. Prvý raz som antikoncepciu vysadila v r. 2006 a menštruácia sa mi spustila zakaždým len po podaní injekcie, sama od seba nie. Ultrazvukovým vyšetrením môj gynekológ zistil prítomnosť viacerých drobných cýst a predpísal mi Duphaston, ktorý som užívala 6 mesiacov. Počas užívania bola menštruácia pravidelná a všetko bolo ok. Po ukončení však problém pretrvával, menštruácia sa sama od seba nedostavila. Začiatkom roka 2008 som opäť začala užívať HAK a užívala som ju nepretržite až do februára 2009, kedy sme sa s manželom rozhodli snažiť o dieťa. Menštruačný cyklus sa však opäť sám od seba nenaštartoval,tak som navštívila gynekológa. Opäť mi predpísal Duphaston a povedal mi, že to tak zrejme bude stále a že sa s tým v podstate nedá nič urobiť, menštruácia sama od seba nepríde.
V čase, keď by sa menštruácia mala dostaviť, pociťujem typické príznaky, avšak krvácanie sa nespustí ☹
Naozaj je môj problém neriešiteľný? Aké ďalšie vyšetrenia by som prípadne mala absolvovať, aby môj menštruačný cyklus začal fungovať normálne? Aká je moja šanca na otehotnenie v prípade, že tento problém bude pretrvávať?

flyangel
8. apr 2009

ahoj adik...neviem ci to nebude PCO polycystické vajecniky

govinda
9. apr 2009

adik, podobné je to aj u mňa. Ja som síce vysadila HAK v januári, odvtedy som mala mrchu na vyvolávačku a robili mi hormonálny profil, aby vedeli, kde je problém. Tam sa zistilo, že nejakých hormónov mám viac, iných menej ... Takže by som odporúčala podobné vyšetrenie, tam sa dá zistiť, či vôbec ovuluješ a podobne.
Aj keď si myslím, že je to skreslené, pretože sa tam berie krv 7DC, 14DC a 21DC. Ja aj jeď som mala mrchu prirodzene sama od seba bez vyvolávačky, tak až niekedy okolo 50DC, takže aj keby prebehla ovulka, tak okolo 35DC, tak si myslím, že odber krvi na hormóny v spopínaných dňoch je vlastne dosť "skreslený". Ale opýtať sa svojho lekára môžeš 😉

jerryjanka
9. apr 2009

adik šanca je vždy no bez liekov to asi nepojde
čim skôr zbehni do nejakeho blizkeho Caru nech ti porobia vyšetrenia a nasadia liečbu clostilbegyt a duphaston pripadne možno aj niečo ine napriklad pregnyl inj.

ikke
26. nov 2009

ctrl • Dnes o 14:02
,vysadila som antikoncepciu JEANINE pred 5 tyzdnami zatial sa mi nedostavila menstruacia nevie v com moze byt problem. Chcela by som si ju nasadit znova ale kedze som menzes nedostala neviem ktory den zacat,kedze sa zacina brat v prvy den cyklu. Prosim o radu. Dakujem

kacenqa • 1d, 27tt • Dnes o 16:10
kup si tehu test, ak bude negativny, chod k dr. nech ta skontroluje, pripadne pichne vyvolavacku...tu ti asi velmi nepomozeme...

dayanka
5. dec 2010

ahojte, chcem sa spytat ako dopadla adik...adik uz sa ti to zlepsilo?