Pred dvomi mesiacmi som ukončila dojčenie a mám hrčku v prsníku. Je to mliečna cysta?

Zodpovedané
29. apr 2022

Dobrý deň,

som cca 2 mesiace od ukončenia dojčenia. Našla som si hrčku v ľavom prsníku vo veľkosti vlašského orecha. Hrčka sa potom zmenšila a teraz je ako čerešňa. Nepomohlo masírovanie, vytláčanie, nahrievanie.

Brala som 4 tabletky Dostinex a predtým 3x pichnutá hormonálna antikoncepčná injekcia Depo Provera. Včera som bola na sono prsníkov, kde mi povedali, že to je pravdepodobne mliečna cysta. Tá je z časti ohraničená, z časti nie. Poslali ma pre istotu na magnetnetickú rezonanciu, nech si to potvrdí. Z prsníka mi ide stále mlieko.

Mám mať obavy, že to môže byť niečo horšie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie je potrebné predbiehať. Počkajte si na kompletné výsledky.

S najväčšou pravdepodobnosťou si chcú diagnózu doplnkovým vyšetrením iba potvrdiť. Prsník je na ultrazvuku počas rozbehnutej laktácie málo prehľadný.

Nález som nevidela, preto sa bližšie vyjadriť neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník