Preplatí poisťovňa sterilizáciu v súkromnom centre?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

mám otázku týkajúcu sa sterilizácie. Mám 33 rokov a za sebou dva cisárske pôrody. Nakoľko už mi tretie dieťa neodporúčajú kvôli tenkej jazve, chcela by som podstúpiť sterilizáciu.

A moja otázka znie, či mi ju poisťovňa preplatí aj v súkromnom centre v rámci jednodňovky a po akom čase po pôrode môžem podstúpiť zákrok?
(A k tomu ešte kojím.)

Ďakujem.

Dobrý deň,

v súkromnom nič poisťovňa neprepláca. A sterilizáciu žiaľ na Slovensku nikde. Indikácie, pri ktorých ju bolo možné bezplatne realizovať sa zrušili.

Najjednoduchšie by ste boli spravili, keby bol zákrok realizovaný počas sekcie. Teraz najskôr o pol roka po sekcii (záleží však aj od zvyklostí pracoviska kde by bola realizovaná).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník