Slabé krvácanie a bolesť brucha - hrozí potrat?

Zodpovedané
16. máj 2022

Dobrý deň,

som v 18. tt. Dva dni dozadu som mala slabé špinenie, vyšetrili ma na pohotovosti, s bábätkom bolo všetko v poriadku, krčok maternice uzatvorený, ale povedali mi, že sa jedná o hroziaci potrat. Užívam utrogestan ráno a večer, deň po krvácaní som bola úplne bez bolesti, ďalší deň ma celý deň, aj v noci, pobolieva striedavo podbruško a brucho. Od špinenia pred dvomi dňami som nešpinila ani nekrvácala. Len ma vystrašila tá stupňujúca sa bolesť brucha.

Mám sa stále obávať hroziaceho potratu alebo môže ísť o prirodzené rozťahovanie maternice? Mám myomatóznu maternicu.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

krvácanie a bolesti sú vždy považované za hroziaci potrat. Je potrebná opatrnosť.

Nález som nevidela, preto napíšem len všeobecné doporučenia. V nasledujúcich dňoch by bolo vhodné dodržiavať kľudový režim. Nasaďte si Magnézium aspoň 3x1 tabletu (max 3x2) a pite dostatok tekutín. Ak sa krvácanie zopakuje, prípadne sa bolesti budú aj tak zosilňovať, vyhľadajte ambulantného gynekológa, prípadne najbližšiu gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník