Snažíme sa o dieťa a môj cyklus je v rozmedzí 30 - 35 dní. Je potrebné to riešiť s lekárom?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

mám 34 rokov a od novembra sa snažíme o prvé otehotnenie. Menzes mávam v rozmedzí 30 - 35 dní.

Ide o nepravidelný cyklus, ktorý je potrebné riešiť?

Môj vek ma dosť výrazne stresuje, ale môj lekár nevidí zatiaľ dôvod robiť vyšetrenia.

Je to štandardný postup u ženy po 30tke?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdravý pár otehotnie pri pravidelnom nechránenom pohlavnom styku 2-3x týždenne v priebehu jedného roka. Pri žene 35 rokov a viac sa doba “normy” skracuje na 6 mesiacov a následne by sa už mal začať aktívny manažment plánovania gravidity.

Váš cyklus nie je výrazne nepravidelný, ale myslím si, že minimálne si overiť ovuláciu ultrazvukom na škodu nie je.

Kľudne požiadajte svojho lekára o aktívny prístup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník