Som po dvoch laparoskopických operáciach a nedarí sa mi otehotnieť. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

mám cystu 5 cm a 2 x 2,5 cm. O dieťa sa snažíme cca 5 mesiacov, no nedarí sa. Gynekológ mi dnes odmietol urobiť vyšetrenie. Neurobil ani ovariálnu rezervu a ani hormonálny profil.

Poslal ma rovno na umelé oplodnenie, čo odmietam.

Spravujem sa zdravo, vysadila som lepok, mlieko, kofeín, sladké. Užívam vitamíny. Dnes mi povedal, že nie je šanca prirodzene otehotnieť. Dosť ma to položilo.
Som po dvoch laparoskopických operáciach v 2017 a 2018.

Čo mi odporúčate?

V čom môže byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

mám veľmi málo informácií, aby som sa vedela objektívne vyjadriť.

Neviem o aké cysty sa jedná. Neviem tiež aké laparoskopické operácie sa u Vás realizovali. Nepoznám anamnézu a ani výsledky vyšetrení, ktoré boli doposiaľ realizované.

Zdravý pár otehotnie v priebehu jedného roka intenzívneho sa snaženia. To znamená nechránený pohlavný styk 2-3x týždenne v rámci celého cyklu a nie iba v období ovulácie (pretože tá môže byť posunutá).

Pokiaľ ale sú objektívne dôvody, ktoré by mohli jednoznačne znamenať problém pri otehotnení, za konzultáciu v CAR nič nedáte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník