Komu sa nedarí dlhšie otehotnieť?

natalia1997
23. jan 2023

Zdravím ľudia. Je tu baba,ktorá sa snažila už dlhšie otehotnieť,a nedarilo sa? Ja som bola u gynekológa na vyšetrenie,a na vajecniku mi našiel polycystické cystu. A vraj kvôli tomu mi stále meškajú nemám ovuláciu ani plodné dni ani sa nám nedarí. Je tu niekto kto si tým prešiel? Alebo podarilo sa vám aj s tým otehotnieť? Ako ste to riešili? Ďakujem za rady a prečítanie si

anavixy
23. jan 2023

Vola sa to PCOS, tak urcite najdes vela informacii tu aj od odbornikov na nete.

strapec
23. jan 2023

@natalia1997 áno! Dve deti tu 🙂 chce to dobrého gynekológa, ktorý spravi vyšetrenia, ktoré treba a nastaví ťa. Závisí to aj od vážnosti PCO, je to strašne široka téma, každopádne držím palce. Ja som mala cyklus po vysadeni HAK pomaly každých 5-6 mesiacov, inofolic a zmena stravy + šport - dostala som sa na 40 dňový cyklus a potom sa mi podarilo otehotnieť, prvé dieťa na prvý šup - totálne sme nechápali, druhé asi po pol roku, nuž ale s PCo je to tak čo fungovalo u mňa nemusí žiaľ u iného

stellarstar
23. jan 2023

@natalia1997 ty si tu uz raz písala nedostala si dosť info???

jj298
23. jan 2023

@natalia1997 ano ja som mala pcos, bez ovulacie, nedozrievali mi vobec vajicka do potrebnej velkosti..skusala som vsetko, tabletky, bylinky, caje, kupele…6 rokov nic…vyslo prve ivf

rurutiax
23. jan 2023

Ja mám tiež pcos, problémy s ms mám už 10 rokov. Bez liekov nemám ani ms a neovulujem absolútne. Nepomohli mi ani lieky na stimulovanie ovulácie, skrátka nič. Nakoniec sme boli nútení ísť do CAR a zázrakom nám vyšlo prvé ivf. Teraz čakám po prvýkrát bábätko.

adalmba
24. jan 2023

@natalia1997 mne to trvalo 10 rokov.
Boli sme 3x na umelom a nič. Zobrali sme si 3 deti z DED a bum. Samo prirodzene. Už leží v postieľke a má 6 mesiacov.

azurova99
24. jan 2023

@natalia1997 ja mám pco, po roku snaženia mi predpísal lieky a otehotnela som keď som si robila testy na ovulácia nemala som aj pol roka po pôrode som konečne zistila kedy a ako mám ovulaciu otehotnela som znova aj bez pomoci

melany4
25. jan 2023

@natalia1997 my sa snažíme dva a pol roka a stále nič. JA mam ľahkú formu PCO a muž veľmi zlý spermiogram .

kristinamalarova
30. jan 2023

@natalia1997 clostilbegyt toto je velmy ucinne precitajte si otom viac

pawli77
9. feb 2023

@natalia1997 je veľmi dôležité aký máte menštruačný cyklus,a ako dlho trvá, určite sa najskôr zamerať na to

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre