Som Rh negatív a manžel Rh pozitív. Budem viac kontrolovaná?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

som v 9. týždni a ide o moje tretie tehotenstvo. Som Rh negatív a manžel Rh pozitív.

Budem viac kontrolovaná?

Bude mi pichnutá r rega aj počas tehotenstva preventívne?

Pri druhom tehotenstve mi nekontrolovali nič a moje dievčatko zomrelo v 27. týždni. Až potom prišli na problém s mojou krvou.

Ďakujem

Dobrý deň,

čaká Vás vyšetrenie antierytrocytárnych protilátok 3x v rámci tehotenstva - I., II. a III. trimestri. Tiež sa bude sledovať stav plodu.

Je potrebné sledovať ich hladinu a prípadný vzostup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník