Som RH negatív, manžel RH pozitív a lekár to ešte nevie

dasenka352014
7. sep 2014

Som RH negatív a manžel RH pozitív, som v 6.týždni tehotenstva. Na prehliadke som bola iba raz, kde mi lekár potvrdil tehotenstvo. Zabudla som mu však povedať o tejto inkompatibilite. Na ďalšie vyšetrenie mám prísť až 17.9.- nebude už neskoro mu to povedať? Prosím, poraďte.

trgypadl
7. sep 2014

@dasenka352014 nie nebude neskoro a ani to nemusis oznamovsat,ked Ti budu brat odbery na TK tak sa odobera aj krvna sk,a protilatky....a podla vysledkov sa postupuje...a to,ze si negativna neznamena nic zle

dasenka352014
autor
7. sep 2014

dakujem, len sa bojim ze protilatky v mojom tele mozu plodu ublizit...podla knizky by mal byt plod RH pozitivny a teda moje telo by ho malo brat ako cudzie teleso :/

ematko29
7. sep 2014

presne ako pise
@trgypadl a pri prvom dietati anio niesu komplikacie,nemusis sa obavat 🙂

trgypadl
7. sep 2014

@dasenka352014 podla akej knizky ??zbytocne nerob paniku,urcite budu protilatky negat...a KS dietatka zistite az po porode

dasenka352014
autor
7. sep 2014

kniha sa vola 9 mesiacov otazok a odpovedi

mabliss
7. sep 2014

Ja som tiež negat, manžel pozit. Synčeka máme pozit. Nemala som žiadne problémy počas tehu,len mi častejšie kontrolovali protilatky. Po pôrode musí byť podaná látka,tuším "Rhega" sa to volá. Kvôli tomu,aby telo pri ďalšom tehotenstve "nebojovalo" proti plodu,ak by bol pozit. Pri prvom tehu je to ale úplne v poriadku,nemusíš sa báť. 🙂

ivanapetrasova
7. sep 2014

Ja som rh neg, moj muz netusil krvnu skupinu. Lekarka sa ma na tieto veci zacala pytat az okolo 20 tyzdna myslim. Ale ziadny stres nerobila. Povedala ze mame zistit muzovu skupinu a povedat jej ale nic viac. Ono pri prvom dietati nie je problem, protilatky sa zqcnu tvorit a problematicke to moze byt pri druhom. Ale len ak by si pri tom druhom babatku o tom nevedela. Kedze to vies tak to problem nebude a lekari pri druhom tehotenstve spravia opatrenia, neboj. Moj chlap mal nakoniec tiez rh neg takze my sme sa tomu vyhli, ale aj keby bol pozitiv tak si nemyslim ze by to bol problem. Neboj, dobre to bude 🙂

dasenka352014
autor
7. sep 2014

@mabliss dakujem pekne 🙂 zlakla som sa ze uz aj teraz pri prvom mi nieco hrozi...

sense
7. sep 2014

pri provm sa obavat nemusis, a po dalsie lekar zisti tvoju krvnu skupinu a potom sa ta spyta na chlapovu a budes viac kontrolovana...hlavne sa nestresuj...ja som tiez mala protilatky voci malej a je uplne v poriadku nebola som ani na rizikovom len som chodila castejsie na doplera a ono pir zisteni protilatok z krvi ti budu aj castejsie brat krv ci protilatky narastaju a ako rychlo....

klya
7. sep 2014

@dasenka352014 Pokiaľ je to prvé tehu, môžeš byť úplne pokojná. Ale lekárovi to pri najbližšej návšteve povedz, aby sa s tým počítalo. Napríklad v prípade amnio, lebo aj vtedy treba Rhegu.

sonula44
7. sep 2014

neboj bude to OK , JA ja som tiež negat. muž je pozit . a máme 3 deti a syn je dokonca pozit.
iba ti zoberú krv a budú sledovať

katrinka8
7. sep 2014

Ahoj, my s mm sme tiež tak. Baby Ti už napísali, že sa len viackrát kontroluje krv. Po pôrode do 2 dní vari by si mala dostať tzv. rhegu (injekciu). To si "postráž", aby sa nezabudlo. Pri prvom dieťatku nič nehrozí, aj keby bolo Rh+ po manželovi. Ale KS bábätka sa dozviete až po narodení. Ak dostaneš tú rhegu, nehrozí nič ani neskôr pri ďalších deťoch. Moje obe deti zdedili Rh+ faktor po mm, akurát som ešte 1/2 roka po každom pôrode šla na kontrolu protilátok 😉 Takže buď v kľude a užívaj si tehuľkovanie.

lienka265
7. sep 2014

ahoj, aj ja som neg. a manzel je poz. nas syn je po mne neg. tiez som to riesila a bala sa toho.. presne ako baby pisu, pri prvom dietati to nehra rolu.. my teraz planujeme druhe bejby a veru nie som si ista, ci mi tu rhegu pichli pri porode.. 😒 ale dr. o tejto inkompatibilite vedel, tak hadam to bude ok...

klya
7. sep 2014

@lienka265 Ak je syn po tebe negatív, nepotrebujes Rhegu. Si úplne v pohode 😎

skrecok
7. sep 2014

Ja som Rh negativ a manzel Rh pozitiv, mame 2 deti (prve pozitiv a druhe negativ) a uplne v poriadku. Tebe budu brat krv, a budu sa bud pytat aku krv ma Tvoj mm. Ak je pozitiv, tak ti budu viacej sledovat krv a po porode ti budu davat par dni injekcie.
Mne davali po prvom a aj po druhom porode Rhegu. Neboj, vsetko je v pohode. Ja som to tak nevnimala, ze nieco je zle. Drzim palce. 😉

lienka265
8. sep 2014

@klya ani pre dalsie tehu? myslela som, ze sa to dava automaticky ked ja som neg. a manzel poz. bez ohladu na krvnu skupinu prveho dietata.. ale v kazdom pripade som teda rada, ze to nemusim riesit 🙂

klya
8. sep 2014

@lienka265 Je to v poriadku aj pre dalsie tehotenstvo. Pokial krv Rh- pride do kontaktu s Rh+ babatka, zacnu sa tvorit protilatky. Rhega svojim sposobom tie protilatky v krvi matky "vychytava".
Kedze tvoj maly je Rh-, nie je dovod, aby bol problem s protilatkami. Nemaju sa preco tvorit. Rovnako pokial by obaja partneri boli Rh-, netreba nic riesit. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre