Stačí pri Covide v 4 tt tehotenstva užívať len Paralen?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

je potrebné pri teplote okolo 37,3 brať Paralen v úplnom začiatku tehotenstva?

Okrem miernej teploty mám len príznaky nádchy, ktoré sa ale postupne zmierňujú. Paralen som si zatiaľ nedala. Užívam vitamín D 1000 iu a C, pijem veľa tekutín.

Stačí to keď, ide o covid?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

pri mierne zvýšenej teplote nie je nutné užívať antipyretiká. Ale pokiaľ by vystúpila vyššie Paralen užiť bezpečne môžete.

Vitamíny na posilnenie imunity užívajte aj naďalej. Rovnako dodržiavajte pitný režim a veľa oddychujte.

To je dobrý základ.

Ak by sa Vám výrazne pohoršilo, je nutné kontaktovať obvodného lekára, prípadne gynekológa.

Skoré uzdravenie!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník