Môžem užívať Paralen v tehotenstve?

8. mar 2023

Môžem brať Paralen v tehotenstve keď som chorá cítim sa slabá a boli ma trošku aj v podbrušku ? Ďakujem

autor
8. mar 2023

*a chrbát

chadkroeger
8. mar 2023

ved aj na krabicke píše, že ho tehotné krátkodobo uživat mozu

kacernakokse
8. mar 2023

Paralen ano

autor
8. mar 2023

Baby neviete mi poradiť jak sa vyliečiť s chrípky v tehotenstve

autor
8. mar 2023

Vopred ďakujem za odpovede za rady

kacernakokse
8. mar 2023

V tehotenstve by som všetko konzultovala s lekárom. Každopádne Paralen,trošku nižšie dávky ako obvykle. Dala by som 500 mg tri krát denne a aj by to nezabralo tak po dohode s lekárom zvýšiť. Vyhnúť sa liekom od bolesti ibuprofénu diklofenaku hlavne v treťom trimestri. Inak asi tak isto ako pokiaľ by si tehotná nebola proste to vylezat a vypotit. Tam nic nevymyslis. Len pozor na bylinkové čaje, nie všetky sa môžu v tehu.

nevenka
8. mar 2023

No chripku len vylezat. Ja som nevylezala ani covid, ked nas to chytilo vsetkych, maly 19 mesacny mal 40-ky tri dni, co nesli dole. Dala som si asi 2x Paralen, ked uz som fakt nevladala od bolesti hlavy alebo zimnice.
A mozno nemas chripku, iba beznu virozu a tam sa to tiez lieci symptomaticky, morska voda do nosa, ja som si davala aj Olynth kratkodobo, hlavne na noc, nehake vypinkove cmulacky na hrslo, lokalne sa podla mojho gyn., mozu takmer vsetky, ze radsej, ako potom celkove antibiotika, ak by to prerastlo niekam dalej. No a hlavne vela tekutin, vitaminy C, D a lezat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre