Sťahuje sa mi po kyretáži maternica?

Zodpovedané
20. nov 2021

Dobrý deň,

v pondelok som bola na kyretáž kvôli missed abortion. Cely týždeň boli tie bolesti v rámci normy, včera ráno a dnes ráno som mala také silné bolesti v bruchu, že som sa nedokázala postaviť z postele. Keď mi muž dal magnézium a Panadol Novum, tak mi bolesti prešli cca do pol hodinky.

Je možné, že sa takto sťahuje maternica?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem síce, v ktorom týždni Vám bola realizovaná kyretáž, ale je možné Vaše bolesti pripísať sťahujúcej sa maternici.

Odsledujte si to však. Pokiaľ by výrazné bolesti pretrvávali, eventuálne by sa zhoršovali, nastúpila by teplota či silné krvácanie, tak vyhľadajte svojho gynekológa.

V inom prípade absolvujte kontrolné vyšetrenie podľa plánu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník