Sterilizácia alebo aká antikoncepcia?

Zodpovedané
13. júl 2022

Dobrý deň,

prosím poradiť, čo by bolo najvhodnejšie, keď už nechceme a neplánujeme deti?

Aké sú možnosti - nechcem brať stále antikoncepciu alebo niečo hormonálne.

Je sterilizácia v poriadku pre ženu v 35 rokoch?

Alebo donútiť muža ísť na zákrok?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je to na Vás a Vašej dohode, pokiaľ už neplánujete mať deti, kto pôjde na podviazanie.

U ženy ide o jednoduchý spoplatnený laparoskopický zákrok vrámci jednodňovej chirurgie, kedy sa preruší priebeh vajíčkovodov.

A druhou možnosťou je, pokiaľ nechcete nič hormonálne, vnútromaternicové teliesko, ktoré je možné ponechať v maternici po dobu 5 rokov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník