Sú bolesti lonovej kosti v 25. týždni tehotenstva v poriadku?

Zodpovedané
22. okt 2021

Dobrý deň,

som v 25. týždni a asi týždeň pociťujem bolesti ako keby v lonovej kosti. Bolí ma to pri chôdzi, ale aj keď ležím. S otáčam je to viac a viac nepríjemné čím viac ležím tým horšie vstanem a hýbem sa.

Je to podľa Vás v tomto týždni tehotenstva normálne, alebo mám ísť na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť v oblasti lonovej kosti je prirodzená. Panva sa pomaly pripravuje na pôrod. Začalo Vám to síce pomerne skoro, ale ono sa to ešte do doby pôrodu môže aj zmierniť.

Pri izolovanej bolesti lonovej kosti Vám bohužiaľ ani na pohotovosti nepomôžu.

Pokiaľ by však boli bolesti veľmi intenzívne, prípadne sa pridružili aj iné ťažkosti, vyhľadajte lekársku pohotovosť alebo svojho obvodného gynekológa. Bude nutné vylúčiť inú príčinu ťažkostí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník