Sú časté pohyby bábätka v 27. týždni v poriadku?

Zodpovedané
2. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pohybov bábätka. Som v 27. týždni tehotenstva a pohyby cítim pravidelne 3 - 4x denne od 19. týždňa. Je to moje prvé tehotenstvo. Včera mi bola podaná prvá dávka vakcíny Pfizer, okrem bolesti ruky nemám žiadne ťažkosti, ani zvýšenú teplotu. Od včera večera je ale bábätko veľmi aktívne, hýbe sa aj dnes takmer celý deň. Pohyby mi nepripadajú hektické, len častejšie.

Je to v poriadku?

Celý čas uvažujem, kedy vlastne spí, keď je celý čas v pohybe.

Ďakujem

Dobrý deň,

vakcína by nemala mať žiaden negatívny vplyv na tehotenstvo, keďže patrí medzi doporučené v tehotenstve.

Každým pribúdajúcim týždňom tehotenstva budete pohyby bábätka cítiť intenzívnejšie. Aktívne dni sa budú striedať s menej aktívnymi. Takže sa neobávajte 🙂

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník