Sú moje hodnoty príznakom anovulačného cyklu?

Zodpovedané
17. jan 2022

Dobrý deň,

už dlhšie sa snažíme o bábätko. Doktorka mi 7 dní po predpokladanej ovulácii zobrala estradiol a progesterón. Estradiol mal hodnoty 1090 a Progesterón 57.

Sú tieto hodnoty príznakom anovulačného cyklu?

Čo znamená, keď doktorka povie, že by mala dať vyšetriť priechodnosť vaječníkov?

Znamená to tou ultrazvukovou metódou bez narkózy, alebo má na mysli laparoskopiu?

Ktoré vyšetrenie je podľa Vás vhodnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

priechodnosť vaječníkov sa dá vyšetriť pomocou hysterosalpingografie alebo laparoskopicky.

Ja osobne zastávam názor, že je laparoskopia osožnejšia v tom, že pokiaľ sa nájde iný vedľajší nález, tak je ho možné v jednom kroku rovno aj ošetriť.

Čo sa týka hodnôt vyšetrení, potrebovala by som poznať jednotky v akých sú čísla. Ideálne aj s referenčnými hodnotami laboratória.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník