Chodí vám menštruácia aj pri anovulačných cykloch?

15. nov 2021

Ahoj ženy , prosím Vás hlavne tie ktoré máte častejšie anovulacne cykly , stalo sa vám že napriek tomu prišla MS ? Mám PCO , tento cyklus anovulacny a MS stále nikde .:( chcem sa vyhnúť vyvolavacke a hormónom lebo nemôžem každý mesiac brat progesteron alebo chodiť na vyvolávačku .
ďakujem za každú skúsenosť

elinosar
15. nov 2021

Ja beriem kazdy mesiac progesteron lebo inak to nejde. Aspon u mna tak

autor
15. nov 2021

@elinosar Ach jaaj :( lebo ja už nemôžem priberať . Veľmi som pribrala z týchto hormónov . Takze asi nepochodim inak . Stále dúfam že možno sa spustí ale asi nie . Som 38 dc 🥴

roztlieskavacka
15. nov 2021

Ano ja mam od 12 úplne pravidelnú ms, nikdy nikdy nevynechala (okrem cyklov v ktorých som otehotnela) ak sa omeškala tak max +-2 dni, a napriek tomu mam anovulacne cykly kvôli tomu ze mam pravdepodobne nefunkčný jeden vajecnik. Ale nemam pco.

matusa_153
15. nov 2021

Ja som dnes 39dc a tiež ms nikde 🤦 ale mám pco .. bravala som dupaston ale tento mesiac som naň zabudla 🤦🤦 takže ms ani neviem kedy príde lebo pri supastone chodila vždy 28dc cca

missviolet
15. nov 2021

Baby, tie lieky beriete, ked sa snazite o babo alebo vzdy?? Lebo ja mam od 19 menstruaciu 3-4 x do roka (mam uz 28r) a absolutne nikto mi nikdy neponukol ziadne lieky. Ze tie davaju len ked zeny nahlasia, ze chcu otehotniet. Tak ma to len zaujima...

roxana61
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. nov 2021

@roxana61 fakt ? Tak skúsim počkať ešte

autor
15. nov 2021

@missviolet my sa snažíme áno 🙂 no ja som nemala nikdy pravidelnú MS , po vysadení antiky mi zistili PCO a trápime sa už 4 rok skoro čo sa nedari , predtým som neriešila nepravidelnú MS a ovu keďže sme sa nesnažili a mladá hlúpa som myslela že je to ok keď nemám MS . No postupom času , MS nikde, ovu nikde a stále len zdravotné problémy Ach . Preto nechcem už hormóny lebo som hormonálna bomba🥲😁

autor
15. nov 2021

@matusa_153 to je strašne toto s tou MS . Len mne doktorka hovorila že to nie je dobre stále brat tie progesterony 😞

lusyc
15. nov 2021

Mam pco, hormóny vratane progesteronu mi viac škodili ako robili službu. Vyskúšala som gynex kvapky, niekomu zaberú, mne veľmi nie. Mne pomohol skôr pupalkovy olej.

matusa_153
15. nov 2021

@missviolet no mne to skorej dr predpísala na úpravu ms a aj pomohlo teda vtedy keď som podstivo brala napr teraz posledný pol rok tak ms chodila 28dc vždy.. ale predtým som to brala tak že som niekedy zabudla zobrať tabletku a ms chodila neskoršie.. a teraz som to tiež zabudla zobrať takže tiež ms nikde a ovu tiež si myslím že nebola asi mám anovulacne cykly

matusa_153
15. nov 2021

To neviem, mne to dr nikdy nepovedala a beriem to dosť dlho ale tak aj s prestávkami.. tiež mi dakedy nevadilo že nemám ms dlho .. a ovuláciu som tiež neriešila.. až teraz keď už chceme bábo a pol roka sa nedarí.. viem že to je málo času ale keďže asi nemávam tu ovu tak neviem.. beriem inofolic.. ten zatiaľ nepomohol.. ale chcem pridať aj vitex jahňací

elinosar
15. nov 2021

@missviolet treba mat pravidelny menzes lebo sa potom robia polypy v maternici. Ja beriem progesteron odjakziva aj predtym nez som sa snazila otehotniet. Radsej to ako polypy a dalsie horsie problemy

matusa_153
15. nov 2021

@elinosar čo je to ten polyp?

lucia147852
15. nov 2021

Nemám vtedy ms, niekedy spinenie 2-3 dni, ale skutočná ms mi príde až po ovulácii. Takže niekedy aj po 2-3 mesiacoch.

elinosar
15. nov 2021

@matusa_153 akasi zrazena krv alebo co ktora sa uz nedokaze pri menzese odlucit od maternice a odist kramami, ale zostava navzdy tam. Potom treba ist na kyretaz aby sa vyskriabala maternica. Bola som na to tiez este predtym nez som uzivala progesteron a kaslala som na to ci mam alebo nemam ms

zuzkapap
15. nov 2021

Ja som otehotnela aj pri totálne nepravidelnej MS... Cykly som mala dlhé aj 44 dní 🤔 inokedy 30 dní a tak... a nenapadlo mi chodiť na vyvolavacky, však raz ta MS príde aj sama 🤷‍♀️

barus26
15. nov 2021

mám pcos, áno MS príde aj pri anovulaku, ale mám bežne aj 80-90 dňové cykly

lavienocka
16. nov 2021

Mne chodí MS aj pri anovulacnych.

janetinka27
16. nov 2021

ms moze prist aj pri roznych poruchach, ale nejedna sa o klasicku ms. ide o krvacanie zo spadu alebo prieniku hormonov. preto je dobre vediet, co je pricinou poruchy cyklu, moze to byt estrogenova prevaha, nedostatok progesteronu atd. endometrium nema potrebne vlastnosti. pri dlhodobej hormonalnej nerovnovahe moze dojst po dlhej dobe napriklad k hyperplazii endometria. ked aj chodi ms po dlhych dnoch, nemusi to byt v poriadku, treba si to dat vysetrit.

autor
16. nov 2021

@janetinka27 ja mám hormonálnu nerovnováha plus PCO 🙂 kvôli tomu nemám MS , a nemám pridozene ani ovulku , som vyšetrená . Len nechce stále tie hormóny pchať , keď chceme ísť do ivf tam budú riadne bomby hormónov

autor
16. nov 2021

@barus26 nechodila si na vyvolacku ? Čakala si ? Lebo kocka vyššie píše zas že nie je dobre čakať kým príde /nepríde . Tak neviem no , ja osobne nechcem ísť , chcem ísť do ivf - ka preto chcem aspoň pár mesiacov pokoj od tých hormónov keďže budem brat silnejšie

autor
16. nov 2021

@lavienocka a cca aké sú dlhé ?🙂

autor
16. nov 2021

@zuzkapap waau , ľudské telo je fakt záhadne ☺️A nevyspytateľné

barus26
16. nov 2021

nie, nikdy som nebola na vyvolacke

janetinka27
16. nov 2021

tak ono tie hormony sa musia brat dlhodobo. lebo nahradzaju prirodzene hormony, ktore nam chybaju. ja som to tiez brala tak, rozumiem ti, nechcela som pchat do seba hormony. ale prepracovala som sa k hyperplazii endometria a teraz mam problemy. aj s otehotnenim, ale aj s velmi silnym (naozaj velmi velmi silnym) a dlhym krvacanim. v podstate moj menstruacny kalendar je cervene more. chodim po doktoroch a skusam vsetko. dvakrat za rok som bola na kyretazi a histologia nic moc, dost noci som kvoli tomu nespala. takze keby som vedela to co teraz, nevynechala by som jedinu tabletku progesteronu.

autor
16. nov 2021

@janetinka27 píšem ti ss 🙂

missviolet
16. nov 2021

@elinosar fu, to si ma nepotesila. Ale ani gynekolog, ani endokrinologicka mi lieky dat nechceli.... vraj az ked budem chciet otehotniet...

lavienocka
16. nov 2021

Ja mam 28 až 32 klasika.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre