Sú v poriadku zrazeniny počas menštruácie?

Zodpovedané
18. dec 2021

Dobrý deň,

počas menštruácie vypadávajú zo mňa celé kusy krvných zrazenín. Niekedy sú zrazeniny menšie, inokedy väčšie. Inak nemám žiadny problémom.

Je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ide o menzes silnejšej intenzity. Záleží tiež koľko dní takto silno krvácate a či nemáte subjektívne ťažkosti odpovedajúce chudokrvnosti /únava, slabosť, hučatie v ušiach/.

Ja by som doporučila absolvovať gynekologické vyšetrenie, kde gynekológ vylúči prípadnú prítomnosť endometriálneho polypu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník