Krvné zrazeniny počas menštruácie

dr_smajlik
21. dec 2021

Ahojte, trochu som zneistela. Nemám žiadne problémy, menzes mám pravidelný, občas prvý deň bolestivejší, ale je to lepšie ako pred deťmi keď som prvý deň fungovala na flectore. Ale zneistilo ma ale zistenie, že poslednú dobu som postrehla diskusie, kde ženy po očkovaní začali mať počas menzesu veľké krvné zrazeniny a považovalo sa to za problém. Nechcem teraz riešiť súvislosti s očkovaním, lebo ja očkovaná nie som, len sa zamýšľam, že či je to nejak nebezpečné, lebo ja mávam prvý deň tiež dosť veľké zrazeniny a dnes v sprche zo mňa vyšla hrča priemerom cca ako 2eurovka ale podstatne hrubšia. Ako vytrhnutý kus mäsa. A potom ešte niekoľko menších. Nikdy som to nejak neskúmala a chápem, že sa tak obnovuje stielka maternice ale dokedy je to v poriadku? Hrozí nejaké riziko ak sú tie zrazeniny veľké, alebo pokiaľ nemám iné problémy, je to v poriadku? Existuje niečo, ako tomu predchádzať? Na preventívke som sa na to zabudla opýtať.
Ďakujem za všetky normálne odpovede.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
21. dec 2021

Veľmi často som mala takéto zrazeniny, je to normalne, aj čo som počula od kamošiek, kolegýň. Vôbec to nesuvisi s očkovaním ! Poznám to cez 20 rokov

dr_smajlik
autor
21. dec 2021

@viestta výsledky mám ale v poriadku, minulý mesiac mi robili aj cytológiu aj so o a všetko bolo ôk. Ak by to bol myóm, na preventívne by na to prišiel nie?
@cacianka ja neriešim či to má súvis s očko, ja som neočkovaná, len som si všimla v niekoľkých diskusiách, že to ženy znepokojilo, ja som to ale považovala za normálne, veď tak sa odlupuje stielka, len teda do akej veľkosti je to asi ok, či náhodou niečo nehrozí ak sa robia tie zhluky väčšie...

basska_b
21. dec 2021

Ja som ešte pred deťmi mávala taku MS každú druhú. Zaujímavé bolo fakt, že každú druhú. Zrazeniny som považovala za niečo normálne. Ako že sa to čistí. Mám vraj dozadu naklonenu maternicu plus sedave zamestnanie - možno sa ta krv zastaví, zrazí a vyjde ako zraznenina.

Každopádne mam dve deti a po druhom pôrode (prvý prirodzený pôrod) sa mi cyklus veľmi pekne upravil a spravidelnil.

Ja naozaj aj v okolí pozorujem, že po očkovaní majú silnejšiu MS. Poznám ďalšie baby, čo po dlhom snažení hneď po očkovaní otehotneli. Proste ako keby sa maternica viac prekrvila alebo čo.

cacianka
21. dec 2021

@dr_smajlik čítajú aj iné ženy, takže som písala nielen tebe
Takže je to ok, mala som kusy ako palec

1fifinka1
21. dec 2021

Je to vystelka maternice. Zalezi, aka je vysoka. Ja riesim napriklad problem s vysokou a hrubou sliznicou..Pocas menzesu sa odplavuje, a mne teda tiez dost. A vacsie casto krat ako 2eurovka. Doktorka to riesi len tak, ze sa to riesi hormonmi. Pokial chodis na pravidelne prehliadky, je to ok. Neviem preco to vela ludi vola zrazeniny, ked je to sliznica. Je to hormonalna zalezitost. Doki to vysvetlovala tak, ze je viac estrogenu ako progesteronu a ten progesteron jednoducho nestiha blokovat rast sliznice a vtedy narastie vyssia. Normalne pri menzese byva cca 11 mm, ja uz som mala v polke cyklu aj 19. Ak si inak.oki, tak sa neplas nejako extra. Je to ale velmi velmi neprijemne. Ja po 3 porode bojujem s tym. Predtym som to zvladala bez problemov. Teraz je menzes nocna mora.

didi2102
21. dec 2021

@dr_smajlik aj ja som to mávala a mávam občas aj teraz,všetky vyšetrenia ok , že je to bežné menila.som aj gynekológa a znovu mi to potvrdil po všetkých vyšetreniach

dr_smajlik
autor
21. dec 2021

@1fifinka1 ďakujem veľmi moc za odpoveď. No nazvala som to možno blbo, áno je to sliznica. Mám to takto už niekoľko rokov, skôr som zneistela, či to nemá byť len tekutá krv s pár "soplami" 🤣 lebo fakt som to nejak neskúšala, utriem, umyjam a hotovo, používam odjakživa tampóny, takže čo padlo do misy som nevybrala a na tampón sa to neudrží, ale teda v tej sprche ma to prekvapilo. Tak reku kým dám zade rande na gynde tak sa opýtam, či sa tam ukázať aj skôr alebo ako...

Ďakujem moc za ozrejmenie, môžem spokojne krvácať ďalej 😁

mmoonna
21. dec 2021

Ja som očkovaná a mala som tieto zrazeniny aj pred očkovaním, aj po ňom, Tiež mám maternicu otočenú dozadu, tak neviem, či to nemôže byť aj tým, že krv horšie odteká. MUDr. by stále do mňa pchal len hormóny, ktoré mi absolútne nezaberajú. Ostatné výsledky mám o.k.

dr_smajlik
autor
21. dec 2021

@mmoonna ja popravde vôbec neviem ako mám maternicu, posledný údaj som vedela keď som bola pred 5 rokmi tehotná a bola vzadu ale inak neviem. Hormóny neberiem žiadne ani som nikdy nebrala

nominativ
21. dec 2021

Tiež mám celý život. Používanie vložky je nočná mora. 😀 Tampón tiež nie je bohvie čo, keďže to úplne nevsiakne, ale aspoň sa v tom nevalam... Premýšľam nad kaliskom...

dr_smajlik
autor
21. dec 2021

@nominativ presne aj ja uvažujem nad kalíškom, len som sa potom na to vykašľala, tak asi to zvážim opäť

1fifinka1
21. dec 2021

Baby kalisok je pri silnej ms na prd, aj pri zrazeninach. Inak moze byt fajn. Ked ma zena slabu ms. Ale skusila som viac krat, a proste to pretecie. Nezachyti vela toho. A ked tam padne kusok sliznice je vlastne hned plny.

dr_smajlik
autor
21. dec 2021

@1fifinka1 ja mám len tie zhluky, inak používam 3kvapkové tampóny a prvý deň mi stačí nejakých 5ks a ďalšie dni 3 a 4.deň u] len intimka takže ja by som to asi aj tak skúsila ale ďakujem za postreh. Ja nad tým skôr uvažujem kvôli tomu, že samotné vložky nechcem a mám pocit, že tampóny mi zintenzívňujú akoby kŕče ten prvý deň.

melania1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz