Súvisí užívanie antikoncepcie so zviditeľnenými žilami?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu a všimla som si, že sa mi zviditeľnili žily na tele. Všimla som si to aj na prsiach. Prsia nie sú nijak zmenené ani väčšie ale vidno na nich viac žily.

Je to normálne a spôsobujú to hormóny alebo sa mám obávať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pravdepodobne je to tým, že sa Vám prsia vplyvom jej užívania mierne zväčšia a cievna kresba sa mierne zvýraznila.

Ak by sa Vám čokoľvek nepozdávalo a mali by ste ďalšie otázky, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník