Treba riešiť bodavú bolesť v tehotenstve?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

mávam bodavú bolesť na pravej strane dole v podbrušku a niekedy na ľavej strane, som v 6. mesiaci. Je to silná chvíľková bolesť. Bruško sa mi zdá tvrdšie ale nie stále, iba sem tam.

Tak neviem, mám to nejako riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sú ťažkosti výrazné, určite vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Skusiť zatiaľ môžete Magnézium 500 mg 2-3x denne + kľudový režim.

Stvrdnúť bruško môže aj 10x denne, ak je to hlavne pri vašom pohybe či pohybe bábätka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník