Silné menštruačné bolesti na začiatku tehotenstva

5. sep 2023

Je to prosim normalne? Som na zaciatku tehotenstva a mam ako kdby silne menstruacne bolesti. Tehotna som prvy raz tak neviem ci to takto ma byt. Mam tlak v podbrusku, uplne ako keby sa mi spustala menstruacia, bolesti a naliate prsia, sem tam bolest v krizoch a bodava bolest v podbrusku ako keby ma niekto pichol sem tak nejakym drotom do podbruska a este k tomu mam dole celkom vlhko (stale citim taky priehladny vytok).
Dakujem.

3petka
5. sep 2023

Zavolaj svojmu gyn ten ti najlepšie bude vedieť povedať. Môže to byt čokoľvek.

autor
5. sep 2023

@3petka ja som ale este len den pred MS a vcera mi vysiel prvy raz pozitivny test, dnes tiez, takze volat este nechcem, az dalsi tyzden lebo takto to je skoro

mondolina
5. sep 2023

ja som to tiež mávala po celé tehotenstvo keď bol termín Ms.

tehotna40
5. sep 2023

Ja keď som čakala dcérku (ešte som nevedela ze som tehotná), som mala v noci také bolesti, ze som si išla dat vložku ze dostanem menzes, do rána bolesti prešli a menzes neprišiel. Ale ak chceš byť kľudná, určite by som zavolala lekárke. Radšej 10x zbytočne ako raz neskoro. Môže ti nasadiť niečo na udržanie ak by bol nejaký problém. Ak máš deň pred MS, je možné že ms dostaneš a je to biochemické tehotenstvo. Preto sa majú testy robiť až po meskani menštruácie.
Držím palce a veľa zdravia

autor
5. sep 2023

@tehotna40 ďakujem za radu…zavolam jej, ale este predsa len pockam do MS….je ale pravda, ze v zivote som nemala take PMS ako tentokrat, fakt je intenzina omnoho silnejsia

macekovam
5. sep 2023

Píšeš ze máš silné.. Akoby menštruačné bolesti.. To nie je ôk keď si tehotná.. Chod ku gynekológovi..

autor
5. sep 2023

@macekovam som ale len na zaciatku, len teraz som zistila, ze som tehotna…pisala som si s dvomi babami, ktore takto tiez zistili tehotenstvo, takze je to asi velmi individualne….tiez veaj nosili vlozku do poslednej chvile a cakali ze dojde Ms, ja to mam presne tak isto…ze sa stale citim ako keby mala dojst

snehulak77
5. sep 2023

Aj ja som mala také. Vždy som mala bolestivú menštruáciu a keď som bola tehotná, tak som mávala bolesti akoby som každú chvíľu mala dostať. Niekedy som sa na bolesť aj zobudila. Nevravím, že to tak má každá alebo že keď to nejaká má, tak je to oka. Ale u mňa to noc neznamenalo. Mám zdravého chlapčeka 🥰 veľa zdravíčka a gratulujem

autor
5. sep 2023

@snehulak77 jeeej dakujem za take slova 😍 gratulujeem a tesim sa s tebou, snad to bude moj pripad 🙂 tiez mam bezne straasne bolestivu ms, aj pms ale toto je take ine….neviem to opisat ani 🙂

linda5678
5. sep 2023

Aj ja si myslim, ze je to len priznak. Pokial nemas vyslovene krce, ze by si si normalne vzala tabletku od bolesti (ja som bez nej ziadnu ms nezvladla). Ale pri tehotenstve sa mi tie krce sice stupnovali no len tak, ze sa to stale dalo vydrzat aj bez. Asi by som si ju teraz s odstupom casu uz vycitala 😅A samozrejme gratulacia a vela stasticka 🍀

autor
5. sep 2023

@linda5678 presne si to opisala….ms vzdy ibalgin ale teraz sa to da vydrzat bez, aj ked sa to niekedy miestami vystupnuje, potom zasa prestane a potom to zas na nejaky cas pride….dakujem verim ze to vyjde ❤️

williamska1
5. sep 2023

no neviem, bez poriadneho vyšetrenia ti asi nikto nebude presne vedieť povedať, čo ti vlastne je. nemala by si váhať a ísť rovno za gynekológom, môže to byť niečo vážne, aj nemusí, kto vie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre