Uvoľní sa po odstránení krúžku vajíčko a prebehne ovulácia?

Zodpovedané
8. dec 2021

Dobrý deň,

pouzivam vaginálny krúžok Ornibel a trotýždňové obdobie kedy ho mám zavedený končí dnes. Včera som mala nechránený styk s ejakuláciou do pošvy. Dnes by som mala krúžok vybrať a počkať na menštruáciu.

Uvoľní sa po odstránení krúžku vajíčko a prebehne ovulácia?

Bojím sa, že spermie v pošve môžu byť stále živé.

Môže prísť následne do úvahy neželané tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ krúžok používate pravidelne a máte ho nasadený po celú dobu 3 týždňov s následnou týždňovou pauzou, tak ste dostatočne chránená aj v období 7 dňovej pauzy.

Ovulácia je vplyvom hormónov blokovaná. Jednoducho povedané “vaječníky spia”.
Nemusíte sa teda obávať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník