Už rok nemôžem otehotnieť a trpím nadmerným ochlpením. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

už vyše roka sa snažíme o bábätko, no stále sa nedarí. Začiatkom minulého roka to už vyzeralo, že sa nám podarilo, no bohužial nebolo z toho nič. To isté sa zopakovalo aj v lete. Lekár mi povedal, že je všetko v poriadku. Žiadne testy mi neboli robené. Len klasické vyšetrenie. Menštuáciu mávam nepravidelnú. Začala som mať problém aj s tvorbou nadberného ochlpenia, ktorého sa ani po absolvovaní laserového ošetrenia neviem zbaviť.

Viete mi prosím poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa Vám už nedarí vyše roka otehotnieť, je načase to riešiť.

Začala by som Vami. Vaginálne vyšetrenie, stery základné + rozšírené, ultrazvuk v polovici menštruačného cyklu na potvrdenie ovulácie, hormonálny profil - pre začiatok. Pokiaľ by bolo skutočne všetko v poriadku, nasledovalo by vyšetrenie partnerovho spermiogramu.
Na základe výsledkov by sa postupovalo ďalej.

Zdravý pár otehotnie v priebehu jedného roka pri nechránenej súloži 2-3x týždenne v rámci celého cyklu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník