Užívam antikoncepciu a už 1,5 roka som nemala menzes. Je to v poriadku?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

lekárka mi pôrode predpísala Cerazette antikoncepciu. Keď ju prestali distribuovať, tak som dostala Azaliu. Už 1,5 roka som nemala menzes.

Je to v poriadku?

Menzes mi nechýba, mávala som veľké bolesti a stavy na odpadnutie.

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné, že pri užívaní antikoncepcie nemáte menzes. Antikoncepcia ovplyvňuje okrem iného aj výšku sliznice maternice. Pokiaľ nenarastie, nemá ani čo krvácať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník